Włoska „baletnica Pana Boga”

kai/p

publikacja 07.04.2009 12:14


Anna Nobili, która przez 20 lat była striptizerką i tancerką w nocnych klubach, zatańczy dziś, 7 kwietnia w rzymskiej bazylice Świętego Krzyża Jerozolimskiego. Siostra Nobili nawróciła się pod wpływem wizyty u grobu św. Franciszka w Asyżu i wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Pracownic Domu Świętego w Nazarecie. 38-letnia dziś tancerka nazywa siebie obecnie „baletnicą Pana Boga”.

W rzymskiej bazylice odbędzie się 7 kwietnia prezentacja książki „Biblia: noc i dzień” pod redakcją Giuseppego De Carli i Eleny Balestri. Głos w dyskusji wokół publikacji zajmie również abp Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. Podczas prezentacji wystąpi grupa tańca liturgicznego „Holy Dance”, w której główną tancerką i choreografem jest siostra Nobili.

„Tamte noce były ciemne, wypełnione złem, seksem i narkotykami” – powiedziała zakonnica o swoim poprzednim życiu w wywiadzie udzielonym gazecie „La Repubblica”. Swoje doświadczenie w Asyżu przyrównała do nawrócenia św. Pawła w drodze do Damaszku. Jak wyznała, u grobu św. Franciszka doświadczyła Bożej obecności.

„Szefowi oznajmiłam, że znalazłam nowy, najczystszy skarb – Boga” – wspomniała siostra Nobili swoje zerwanie z dotychczasową pracą. „Moje życie się zmieniło, odrodziłam się na nowo. Nigdy nie zrezygnowałam z tańca, lecz teraz tańczę dla Boga” - oznajmiła.