Adam Małysz znów na podium

skijumping.pl/p

publikacja 11.03.2009 08:58

Mistrz z Wisły ucieszył we wtorek, 10 marca kibiców, zajmując trzecie miejsce w konkursie w fińskim Kuopio. Był to jego 300-setny występ w Pucharze Świata.

W pierwszej serii konkursu Małysz zajął dopiero 12. miejsce. W drugiej poszybował na odległość 127 metrów, najdalej ze wszystkich, wskakując na trzecie miejsce podium. Zwyciężył Japończyk Takanobu Okabe, drugi był Szwajcar Simon Ammann.

Podczas pokonkursowej konferencji Małysz mówił: „Mam nadzieję, że teraz pójdzie już tylko coraz lepiej. Warunki nie były dobre dla wszystkich, ale trudno. Teraz tak jest że nawet najsłabszy wiatr ma duży wpływ na długość lotu. Jestem zadowolony, szczególnie z drugiego skoku. To był taki skok na czołówkę światową. Zawsze dobrze skakałem w Kuopio i cieszę się, że znów mi sie udało dobrze tu wypaść. Bardzo bym chciał powtórzyć to w konkursach w Norwegii, choć na pewno łatwo nie będzie. Mam nadzieję że zakoduję sobie te skoki i ten konkurs w głowie”.

Adam Małysz czekał na to podium prawie dwa lata. 25 marca 2007 wygrał konkurs w Planicy który przypieczętował jego czwarte zwycięstwo w klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. „To prawda, czekałem długo, ale Takanobu czekał na podium jeszcze dłużej niż ja” - zakończył uśmiechnięty Małysz.