Złoto dla polskich żużlowców

dziennik.pk/k

publikacja 22.09.2008 08:52

Polscy żużlowcy zostali mistrzami Europy par. Na torze w austriackim Naschbach najmocniejszym zawodnikiem naszej ekipy był Sebastian Ułamek, żużlowiec Włókniarza Częstochowa.

Tydzień temu wywalczył awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, a nieco wcześniej został srebrnym medalistą w finale indywidualnych mistrzostw Europy.

Jednak nie sportowe sukcesy są dla Ułamka teraz najważniejsze. lecz niedawne narodziny córeczki. Dzień przed przyjściem na świat Natalii Sebastian wypadł fatalnie w półfinałowym meczu ligowym w Lesznie (zdobył tylko punkt), jednak wiadomość o tym, że ponownie został ojcem dodała mu sił.

Złoto to także zasługa 22-letniego Karola Ząbika, oraz 32-letniego Adama Skórnickiego, który ściga się na żużlowych torach już od 15. lat.

W Naschbach Polacy wywalczyli czwarty w tym roku medal w imprezie rangi mistrzostw Europy. Wcześniej były wspomniane srebro Ułamka oraz złoto Artura Mroczki i srebro Macieja Janowskiego zdobyte w finałach Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.