Rewelacyjne radio polskich jezuitów

KAI/k

publikacja 28.08.2008 10:17

Internetowe Radio Rewelacja - to wspólna inicjatywa jezuitów z Warszawy, Torunia i Łodzi. Rozgłośnia nadaje muzykę i programy ewangelizacyjne 24 godziny na dobę.

Ma już za sobą pierwsze transmisje na żywo ze spotkań ewangelizacyjnych i modlitw o uzdrowienie. Na początku września będzie na żywo relacjonować pobyt w Polsce o. Jamesa Manjackala, związanego z Odnową w Duchu Świętym misjonarza z Indii.

Nowa internetowa rozgłośnia reklamuje się jako „Ewangelizacyjne radio dla myślących” oraz jako „Cyberpotentat hitów”.

- Celem radia jest ewangelizowanie poprzez nadawanie treści dobrych, prawdziwych i pięknych. Staramy się też nadawać dobrą muzykę chrześcijańską – powiedział ks. Robert Wawer, dyrektor Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy, który jest współtwórcą internetowej rozgłośni.

„Motorem” Radia Rewelacja i jego redaktorem programowym jest toruński jezuita ks. Mariusz Bigiel. On też jest pomysłodawcą nazwy rozgłośni.

– Z jednej strony odnosi się ona do potocznego rozumienia tego słowa w języku polskim a z drugiej – do łaciny, gdzie „revelatio” znaczy: odsłona, objawienie. „Transmitowanie objawienia” to ukryte, głębsze znaczenia naszego radia – wyjaśnia ks. Wawer SJ.

Przy tworzeniu radia współpracują trzy jezuickie ośrodki z Warszawy, Torunia i Łodzi.

- Mamy dosyć dobre zaplecze, bo w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury mamy do dyspozycji dobrze wyposażone studio nagraniowe – tylko potrzeba nam dobrych ludzi, którzy chcieliby współpracować w nadawaniu Dobrej Nowiny – mówi ks. Wawer SJ.

Rozgłośnię wspiera łódzki jezuita Remigiusz Recław SJ i tamtejszy Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, który udostępnia nagrane wcześniej konferencje.

W internetowej rozgłośni posłuchać można m.in. muzyki chrześcijańskiej o charakterze ewangelizacyjnym wykonywanej m.in. przez znany łódzki zespół „Mocni w Duchu”.

Radio zamierza współpracować z jezuickim wydawnictwem WAM i jego studiem fonograficznym, które wydaje na CD nagrania różnych rekolekcji i sesji tematycznych organizowanych w Centrach Duchowości przez jezuitów. - Trochę ludzi się pyta czy można nam w czymś pomóc, inni przekazują datki na rozwój radia – opowiada jezuita.

Radia Rewelacja można słuchać w Internecie pod adresem http://jezusowy.net