Golgota Młodych w Serpelicach

Radio Watykańskie/k

publikacja 26.08.2008 09:01

„Oto człowiek” – to hasło, które towarzyszy uczestnikom Golgoty Młodych, która rozpoczęła się 25 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem.

Jak podkreśla jeden z organizatorów spotkania, br. Krzysztof Kępiński, kapucyn, Golgota ma zgromadzić osoby, które nie boją się stanąć w prawdzie przed Bogiem, sobą i drugim człowiekiem.

„Każdy dzień będzie odbywał się pod innym hasłem. Cała impreza ma przeprowadzić człowieka przez jego własną historię życia, począwszy od relacji do siebie samego – to pierwszy dzień; w drugi dzień – relacja do Boga; trzeci dzień – relacja do wspólnoty, czyli do Kościoła. W tym czasie będziemy odkrywać u stóp krzyża Chrystusowego to, co nas niszczy, co nas przygniata, ale także radość z tego, że jesteśmy dziećmi Bożymi i możemy od tego wychodzić i czerpać z tego wszystkiego, co Jezus Chrystus dla nas uczynił na krzyżu” – powiedział br. Kępiński.

Spotkanie wypełnione będzie modlitwą, w tym codzienną Eucharystią. Uczestnicy wysłuchają konferencji, głoszonych także przez osoby świeckie.