Jarmark św. Jacka w Warszawie

KAI/k

publikacja 14.08.2008 09:32

Śpiew gregoriański, ręcznie robione torby ekologiczne, rękodzieło ludowe - te i wiele innych atrakcji dostępne będą od 14 do 17 sierpnia przed klasztorem dominikanów na warszawskiej Starówce. Jarmark przebiegać będzie pod hasłem "Dziękczynienie Bogu ze św. Jackiem".

Przez trzy dni - od 14 do 16 sierpnia - przeor klasztoru przy ul. Freta o. Błażej Matusiak OP sprawować będzie Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem inspirowanym życiem św. Jacka Odrowąża.

W niedzielę 17 sierpnia zostanie odprawiona Msza św. w południe z tradycyjnym poświęceniem kłosów zboża a o godz. 19 rozpoczną się nieszpory gregoriańskie (warsztaty chorału gregoriańskiego odbędą się w sobotę od 15.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru).

Studentki i studenci z duszpasterstwa akademickiego zapraszają na kiermasz przed kościołem. Na warszawiaków i turystów czekają stoiska z książkami, ceramiką, piernikami i ręcznie malowanymi torbami ekologicznymi. Wyjątkowo atrakcyjna w tym roku będzie loteria fantowa.

Do wygrania będą m.in. książki, zaproszenia do teatrów, kin, restauracji.

Goście jarmarku zaproponują własne oryginalne wyroby: Fundacja Arka - rękodzieło; fundacja Chleb Życia - przetwory; galeria Ludowo Mi - rękodzieło i biżuterię; pracownia "...i gruszki na wierzbie" państwa Nałęczów - witraże oraz Mazela Centrum Grawerskie - dominikańskie krzyżyki i usługi grawerskie.

Rodzice z dziećmi w niedzielę znajdą dla siebie miejsce do zabawy i odpoczynku w ogrodzie. Od 11.30 "Sto pociech" zaprasza do kawiarenki oraz na zabawy plastyczne i poczytajki w Zakątku Tajemnic. Tego dnia zaplanowano specjalne wydanie loterii fantowej - do wygrania zabawki i książeczki.

Atrakcją jarmarku jest koncert zespołu MOSAIC. W sobotę o 19.15 w Sali Prowincjalskiej zabrzmi mozaika muzyki etnicznej z całego świata (wstęp wolny).

Szczegóły Jarmarku św. Jacka znaleźć można na stronie www.jarmarkfreta.pl .