Międzynarodowy Festiwal Maryjny

Radio Watykańskie/k

publikacja 13.08.2008 13:10

Maryja pragnęła wyłącznie pełnić wolę Boga. Doprowadziło Ją to do prawdziwego życia u boku Syna w chwale niebios – powiedział kard. Tarcisio Bertone na rozpoczęcie I Międzynarodowego Festiwalu Maryjnego.

I Międzynarodowy Festiwal Maryjny w Paray-le-Monial organizowany jest w dniach 14-18 sierpnia przez młodych założycieli grup modlitewnych i Wspólnotę Emmanuel. Obok niej uczestniczyć będzie wiele grup związanych głównie z Odnową w Duchu Świętym.

Wśród nich są wspólnoty Błogosławieństw i Baranka z Francji, Shalom i Nowej Pieśni z Brazylii, „Totus Tuus” z Niemiec i Chorwacji. Przewidziane są refleksje o „zasadzie Maryi” i „zasadzie Piotra” w Kościele, dogmatach o Niepokalanym Poczęciu i Wniebowzięciu Matki Bożej, Jej tytułach Królowej i Pośredniczki Wszystkich Łask, znaczeniu objawień maryjnych dla naszych czasów.

Świadectwami podzielą się poszczególne grupy, a także kilku biskupów francuskich i arcybiskup Algieru Henri Teissier. W sobotę w programie festiwalu znalazło się też czuwanie z modlitwą o uzdrowienie, a następnie „Chrystoteka” – wieczór taneczny z Jezusem i Maryją na chwałę Bożą.

Przekazując błogosławieństwo Papieża uczestnikom spotkania w tym znanym francuskim ośrodku kultu Serca Jezusowego, watykański sekretarz stanu przypomina, że Maryja pierwsza wyruszyła na drogę świętości, którą zdąża Lud Boży.

„Naśladujcie odważnie Najświętszą Maryję Pannę. Nie pragnijcie niczego innego, jak tylko tego, by oddać siebie samych w darze Bogu i bliźniemu” – napisano w przesłaniu.