Dzień Świętości Życia

KAI/k

publikacja 31.03.2008 09:33

Ponad 300-metrowa tkanina z przepisaną przez młodzież całą encykliką Jana Pawła II "Evangelium vitae" oraz 1,5 tys. żółtych balonów wznoszących się do nieba z dziecięcymi modlitwami - tak barwnie przebiegał Marsz dla Życia w Szczecinie.

Odbył się już on po raz szósty – w tym roku 29 marca. Marsz przypada zawsze w sobotę najbliższą uroczystości Zwiastowania Pańskiego obchodzonej jako Dzień Świętości Życia.

Trasa pochodu, w którym wzięło udział ok. 6 tys. osób – mieszkańcy miasta, młodzież i całe rodziny – wiodła od sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez samo centrum, do katedry.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest w polskim Kościele już od 10 lat. Z okazji tego dnia w całej Polsce organizowane są konferencje, spotkania i modlitwy w intencji poszanowania życia i w intencji rodziców, którzy spodziewają się potomstwa.

Wielu ludzi przyjmuje w duchową adopcję dzieci poczęte, których przyjście na świat jest zagrożone - chętni składają przyrzeczenia, deklarując codzienną modlitwę przez 9 miesięcy w intencji jednego poczętego dziecka zagrożonego aborcją, a także jego rodziców.