Hokej na trawie zdegradowany

PAP/k

publikacja 11.05.2007 09:42

Hokej na trawie mężczyzn został skreślony przez rząd Indii z listy sportów, którymi może poszczycić się to państwo . To reakcja na niezadowalające wyniki hinduskich hokeistów w Igrzyskach Azjatyckich w Katarze.

Dyscyplina ta była uznawana przez wiele lat jako sport narodowy. Hindusi ośmiokrotnie zdobyli mistrzostwo olimpijskie.

Tym razem powstały obawy, iż mogą się nie zakwalifikować do najbliższego turnieju olimpijskiego, w Pekinie.

Indie zajęły 11. miejsce we wrześniowym turnieju o Puchar Świata, na 12 startujących drużyn.

Zostali też sklasyfikowani na szóstym miejscu w Igrzyskach Wspólnoty w 2006 r. oraz zajęli ostatnie miejsce w elitarnym turnieju Champions Trophy, którego byli organizatorami.