Ostatni obraz złożony i pokolorowany

Gabriela Szulik

publikacja 01.06.2020 11:50

Matka Boża Fatimska która uratowała Jana Pawła II

Ostatni obraz złożony i pokolorowany

 

W ostatnim tygodniu maja składaliście i kolorowaliście obrazek przedstawiający Matkę Bożą Fatimską.

Fatima to miasto położone w środkowej Portugalii, w prostej linii jakieś 60 kilometrów na wschód od Oceanu Atlantyckiego. Pewnie gdyby nie wydarzenie z 13 maja 1917 roku Fatima byłaby jednym z wielu miast Portugalii i to wcale nie największym.

Nie ma chyba człowieka na świecie, a już na pewno w Europie, kto nie słyszałby o Fatimie. Tu trójce dzieci Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji ukazała się Matka Boża i prosiła by odmawiały różaniec w intencji zakończenia I wojny i nawrócenia ludzi, i żeby przez pięć miesięcy, każdego 13 dnia miesiąca przychodziły w to samo miejsce.

Matka Boża przekazała dzieciom ważne tajemnice. Pokazała piekło, które grozi zatwardziałym grzesznikom i powiedziała, że ratunkiem dla świata jest nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.

Franciszek i Hiacynta zmarli jako małe dzieci. Łucja żyła 97 lat, była karmelitanką.  Jan Paweł II w 2000 roku Hiacyntę i Franciszka ogłosił błogosławionymi. Z Łucją spotkał się trzy razy. Rok po zamachu na jego życie - 13 maja 1982 r., potem w 10. rocznicę zamachu i ostatni raz w Roku Świętym 2000.

Kochani, bardzo wszystkim dziękujemy za udział w majowych spotkaniach z Maryją i św. Janem Pawłem II. Dziękujemy wszystkim, którzy wytrwale, z tygodnia na tydzień, zbierali kolejne części obrazu Matki Bożej, kolorowali je, robili zdjęcia i wysyłali do nas. Dziękujemy tym, którzy zostali z nami nawet wtedy, gdy już cieszyli się otrzymaną prenumeratą. I dziękujemy bardzo Waszym rodzicom, którzy Was mobilizowali i w jakikolwiek sposób Wam pomagali.

A teraz ostatnia grupa szczęśliwców, którzy przez pół roku będą otrzymywać „Małego Gościa Niedzielnego”. Są to: 1. Irena Tlałka; 2. Michał, Marysia i Maksymilian Wójcik; 3. Jagna Kostrząb; 4. Patryk Latocha; 5. Teresa Piłat; 6. Zosia Iglak; 7. Weronika, Karolina i Dominik Wójcik; 8. Gabrysia Rychlik; 9. Emilia Pasek; 10. Aleksander Cyga.

Wszystkie prace możecie odszukać na naszej stronie.