Drugi obraz złożony i pokolorowany

Gabriela Szulik

publikacja 18.05.2020 12:20

Tym razem redakcyjna skrzynka pocztowa wypełniła się jeszcze bardziej kolorowymi wizerunkami Matki Bożej.

Drugi obraz złożony i pokolorowany

Kochani nasi Czytelnicy,

Jak już wiecie, składaliście w minionym tygodniu wizerunek Matki Bożej Płaczącej z Kalwarii Zebrzydowskiej. Znajduje się tam sanktuarium maryjne, do którego z rodzinnych Wadowic pielgrzymował przyszły papież św. Jan Paweł II. Nie wiadomo jak docierał tam Karol razem z tatą i starszym bratem. W każdym razie teraz do Kalwarii Zebrzydowskiej można z Wadowic dojechać pociągiem i przez około pół godziny podziwiać piękne okolice Beskidu Małego i Pogórza Makowskiego. Można też dojechać samochodem albo 14 kilometrów pokonać pieszo wędrując malowniczymi ścieżkami przez około trzy godziny.

Przed obrazem Matki Bożej Płaczącej kilkuletni Karol modlił się szczególnie po śmierci swojej mamy, kiedy to tata, pan Karol Wojtyła w Kalwarii Zebrzydowskiej powiedział do synów: „Teraz Ona będzie Waszą mamą”.

Kochani, kolorowych obrazów Matki Bożej Płaczącej nadesłaliście więcej niż w zeszłym tygodniu. Cieszy nas to bardzo, tym bardziej, że przysyłali je również Ci, którzy już prenumeratę otrzymali.

Bardzo wszystkim dziękujemy. A teraz, uwaga, uwaga! „Mały Gość Niedzielny” przez pół roku będzie regularnym gościem w domu:

1. Zosi Rutki; 2. Wojtka Lebiody; 3. Macieja Jabłońskiego; 4. Natalki, Asi i Helenki Bukatczuk; 5. Zuzanny Głowackiej; 6. Dawida Pilarza; 7. Nadii Michalskiej; 8. Teresy Byszuk; 9. Dawida Przegrody; 10. Tadka Kuruca.

Gratulujemy bardzo a wszystkie prace możecie odszukać na naszej stronie. Przed Wami jeszcze dwie edycje konkursu, a więc i szansa na prenumeratę.

Dzisiaj - jak zauwazyliście - pojawiła się już pierwsza część trzeciego obrazu. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty zamieszczamy jedną część obrazu bliskiego Janowi Pawłowi II.

W niedzielę 24 maja pokażemy, co to za obraz a w poniedziałek podamy, kto dostanie prenumeratę na pół roku.

 

Wchodźcie na naszą stronę, drukujcie, zbierajcie, przyklejajcie, kolorujcie, róbcie zdjęcie i wysyłajcie do nas: redakcja@malygosc.pl

Nie zapomnijcie napisać, kto jest autorem dzieła ;)