Wyślij pączka do Afryki

jj /ekai.pl

publikacja 20.02.2020 10:53

Wystarczy w tłusty czwartek kupić "wirtualnego pączka" na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Wyślij pączka do Afryki Ngaoundaye, 14.02.2014. Mieszkańcy Afryki bardzo lubią pączki, jednak to smakołyk, na który rzadko mogą sobie pozwolić, bo często brakuje tam nawet chleba i wody. By temu zaradzić warto "Wysłać pączka dla Afryki", czyli wziąć udział w akcji organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, a zapoczątkowanej przez br. Benedykta Pączka OFM Cap. (w środku) Archiwum br. Benedykta Pączki OFM Cap.

Tegoroczna akcja "Wyślij pączka do Afryki" odbywa się pod hasłem: "Podaruj dzieciom szkołę".

- Nastawiamy się na wsparcie edukacji, gdyż od niej zależy rozwój człowieka, a także całego społeczeństwa. Dlatego w tym roku chcemy m.in. stworzyć obwoźny plac zabaw dla dzieci w Czadzie, otworzyć szkołę alfabetyzacji dla dziewcząt, połączoną z nauką szycia na maszynach czy też otworzyć szkołę dla dzieci z buszu w Republice Środkowoafrykańskiej - opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji "Kapucyni i Misje".

Akcję można również wesprzeć kupując pączki w szkołach, w parafiach i innych instytucjach, współpracujących z kapucyńską fundacją.

Rok temu akcję wspomogło 301 szkół i przedszkoli oraz 53 cukiernie i parafie. Udało się zebrać ok. 533 tys. zł. Pieniądze potrzebne w tym roku to 400 tys. zł. Akcję można wesprzeć przez cały Wielki Post.