Męcina (diecezja tarnowska)

dodane 16.12.2019 13:10

Parafii św. Antoniego Opata.

Męcina (diecezja tarnowska)

Z wielką radością przejęliśmy wiadomość, że już wkrótce Sługa Boży  kardynał Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym. Nasz kościół w Męcinie codziennie zapełnia się jeszcze przed świtem liczną gromadą dzieci i całych rodzin na Godzinki ku czci Niepokalanej i Mszę św. roratnią. Nie brak też małych dzieci na rękach rodziców

Zauważamy jak cennym doświadczeniem dla młodych jest nasza adwentowa, rodzinna,  poranna droga na roraty, jak ważne jest towarzyszenie dzieciom w modlitwie i jednoczeniu się z Jezusem w sakramentach świętych. Wspólne przeżywanie Rorat,  to czas niezwykłego otwierania naszych serc dla przychodzącego Boga i do odważnego składania świadectwa naszym życiem.

W czasie dialogowanych kazań dzieci potrafią nierzadko zaskoczyć, stąd nie brak i sytuacji humorystycznych.  W dialog włączają się także dorośli.

Codziennie towarzyszy nam Schola oraz  Dziewczęca Służba Maryjna pod kierunkiem siostry Fabiany, felicjanki.  W tym też czasie 10 ministrantów przyjęło błogosławieństwo do posługi lektora. 

Ks. Prymas Wyszyński w każdym kazaniu miał zwyczaj zwracać się do słuchających: ”Umiłowane dzieci Boże”. Tak, jesteśmy dziećmi umiłowanymi przez Pana Boga. Mogliśmy się o tym przekonać poznając całe życie ks. Prymasa od dzieciństwa, poznając jego rodzinę, młodzieńcze wybory, zmagania z trudnościami i wreszcie posługę kapłańską, biskupią i prymasowską, jak Bóg przez niego zatroszczył się o Polaków w niełatwych czasach. Jak Bóg potrafi zaskakiwać człowieka. Jak warto swoje życie zawierzyć Matce Bożej. 

W Męcinie przygotowujemy się do obchodów siedmiu wieków naszej parafii w 2025 roku.  Każdy zatem adwent z „Małym Gościem Niedzielnym” jest pierwszym ważnym krokiem na  początku każdego roku duchowej pracy. 

Dziękujemy redakcji „Małego Gościa Niedzielnego” za propozycję tegorocznych rozważań.

Ks. Antoni

Tagi: