Bełk (Śląsk)

publikacja 11.12.2019 09:08

Parafi św. Jana Sarkandra

Bełk (Śląsk)

Razem z „Małym Gościem Niedzielnym” przeżywamy tegoroczne roraty. Mamy przewodnika – biskupa Piotra, który był przyjacielem kardynała Stefana Wyszyńskiego i opowiada nam historie z jego życia. Ponadto odwiedzają nas inni goście. Do tej pory Listonosz przyniósł „tajny list”, Parafianka opowiadała o dzieciństwie małego Stefka, a Siostra Zakonna mówiła o śmierci jego mamy. A gdzie tam do końca….

Każdego dnia funkcjonuje u nas: „Bank dobroci”, polegający na tym, że każdy może przynosić drobne upominki dla innych. Mogą to być książeczki, słodycze, zabawki itp., które po Mszy świętej rozlosowywane są wśród uczestników. Wiele dzieci posiada samodzielnie wykonane lampiony, lub te które znalazły się w grudniowym numerze „Małego Gościa”. W konkursie na najładniejszy lampion, będzie zatem trudny wybór…

W naszej parafii roraty odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o 6.45, a we wtorki i w czwartki o godz. 18.00. Jeden raz pobiliśmy rekord parafii, bo przybyło ponad 250 dzieci 😊 Najważniejsze jednak jest to, że przygotowujemy się razem do świąt Bożego Narodzenia! Pozdrawiamy uczestników Rorat z innych parafii oraz Redakcję i Czytelników „MGN”!

W imieniu uczestników rorat:

Ks. Proboszcz Konrad Opitek i ks. Cezariusz Wala