Rycerze i damy u Matki Bożej

Gabriela Szulik

publikacja 14.09.2019 23:15

Na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci do Niepokalanowa zjechało prawie dwa tysiące dzieci

Rycerze i damy u Matki Bożej Gabriela Szulik

Od wczesnego rana przy klasztorze franciszkanów w Niepokalanowie z każdą godziną słychać było większy gwar dzieci. Przyjechali z różnych stron Polski ze swoimi księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami a niektórzy z rodzicami. Nie tylko z okolic Warszawy, ale i z Tarnowa, i z Gniezna a nawet z Białegostoku

Zanim rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Osiala z diecezji łowickiej dzieci mogły zobaczyć i poznać historię miejsca, które założył św. Maksymilian Kolbe.

Po Mszy św. rozpoczęły się gry, zabawy, warsztaty i różnego rodzaju konkursy. Był kącik „Kuchcik Niepokalanej”, gdzie dzieci mogły spróbować swoich umiejętności kulinarnych, było stoisko, gdzie mogły wybić monetę czy utworzyć różaniec z kolorowych paciorków a siostry rodem z Japonii uczyły dzieci trudnej sztuki orgiami, czyli składania papieru w różnego rodzaju kształty. Grupa Mekka Freestyle Football z Łodzi natomiast uczyła chętnych niezwykłych sztuczek z piłką nożną.

Na „Szlaku rycerskim” z kolei, przygotowanym niedaleko ołtarza polowego, uczestnicy spotkania mogli poznać „Rycerstwo Niepokalanej” i dołączyć do Ruchu założonego przez św. Maksymiliana Kolbe. Inni natomiast, należący już do Rycerzy Niepokalanej sprawdzali swoją wierność na szlaku „Sprawdź się, rycerzu”.

Wśród zabaw i konkursów grupa Małych Pomocników Boga z Warszawy zaprezentowała przedstawienie „List do nieba", w którym zachęcali do modlitwy w intencji dzieci zagrożonych aborcją, czyli Duchowej Adopcji, którą sami podjęli. Zwieńczeniem spotkania, jeszcze przed rozdaniem nagród był koncert Małej Armii Jezusa.

Spotkanie już po raz trzeci zorganizowała redakcja „Rycerzyka Niepokalanej” razem z franciszkanami z Niepokalanowa. Dla każdego uczestnika spotkania organizatorzy przygotowali figurki Niepokalanej i cudowny medalik.