Polskie podium

Adam Śliwa Adam Śliwa

publikacja 02.03.2019 07:19

Po niezwykle dramatycznym turnieju dwójka Polaków stanęła na podium Mistrzostw Świata w Seefeld.

Polskie podium PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Z powodu silnego wiatru i obfitych opadów śniegu zawody były zaskakujące. Dawid Kubacki zdobył złoty medal, mimo że po pierwszej serii był 27. Kamil Stoch ze srebrem na półmetku był 18. Trzeci na podium był Austriak Stefan Kraft.

Kubacki w serii finałowej oddał najdłuższy skok w konkursie - 104,5 m

W sobotę podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld ostatni raz zaprezentują się Polacy. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kinga Rajda wystąpią w konkursie zespołów mieszanych w skokach.

Mistrzostwa w Seefeld są pierwszymi, na które przyjechały polskie skoczkinie. Indywidualnie Karpiel zajęła 23., a Rajda - 34. miejsce. Jak same przyznały, wspólna rywalizacja ze Stochem i Kubackim to dla nich przede wszystkim nagroda za wykonaną do tej pory pracę.