Bożonarodzeniowe jasełka na Pasterce

publikacja 03.01.2019 08:58

Pasterkę o godz. 24.00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Szybowicach poprzedziły Jasełka. Przygotowały je dzieci i młodzież należące do scholi „Promyczki Maryjne” pod opieką Ryszardy Kuzak.

Bożonarodzeniowe jasełka na Pasterce

W tę szczególną noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa, młodzi artyści przybliżyli licznie przybyłym parafianom okoliczności narodzin Jezusa wg biblijnych zapisów. Głównym przesłaniem przedstawienia bożonarodzeniowego było ukazanie szacunku i miłości do bliźnich oraz radość z przybycia Jezusa. Uczestnicy przedstawienia świetnie przekazali nam te wartości i wspaniale wczuli się w biblijne postacie. W rolę Józefa wcielił się Jakub Sobkowicz, Maryją była Melisa Goździk, małymi aniołkami były: Maja Guz, Aleksandra Hadzicka, Olivia Kinder i Kamila Dobrowolska, a pastuszkami Bartosz Zakowicz i Witold Faszczowy. Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez Julitę Wilińską, Julię Stokłosę i Malwinę Cebulkę.

Mieszkańcy Szybowic i Wierzbca jeszcze raz mogli pochylić się nad tajemnicą narodzenia, przenieść się w atmosferę panującą w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu. Maryja z Józefem, pasterze, anioły, królowie wprowadzili zgromadzonych w świat tamtych wydarzeń. To niezwykłe przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem parafian i gości.

Organizator jasełek: Ryszarda Kuzak