Zapałów

publikacja 17.12.2018 09:33

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zapałów

Pozdrawiamy serdecznie z małej ale za to bardzo pięknej i rozmodlonej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zapałowie na Podkarpaciu w Diecezji Przemyskiej. Razem z „Małym Gościem Niedzielnym” przeżywamy tegoroczne roraty. W tym roku są one dla nas szczególne, ponieważ poprzez tego roczne roraty przygotowujemy się nie tylko na święta Bożego Narodzenia, które są ważne dla wszystkich. Odkrywając działanie Ducha Świętego Jego dary i owoce  w historii zbawienia oraz  życiu Kościoła, nasza parafia przygotowuje się na uroczystość konsekracji  naszego pięknego kościoła.

Choć jak już można zauważyć roraty powoli będą się kończyć i święta szybko się zbliżają to chcemy podzielić się tym co w czasie adwentu w naszej parafii  w czasie trwania rorat wydarzyło.  06. grudnia odwiedził naszą parafię wspaniały gość św. Mikołaj który wszystkie dzieci które uczestniczyły w roratach obdarował prezentami. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dziewczynki z naszej parafii zostały przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej i otrzymały cudowne medaliki. Każdego też dnia dzieci losują figurkę Matki Bożej i świętego Józefa zabierają do domu gdzie z całą rodziną się modlą zawierzając się świętej rodzinie. Odpowiadamy również na pytania i śpiewamy piosenki o Duchu Świętym przygotowane przez redakcje Małego Gościa Niedzielnego.

Na roraty dzieci przychodzą z  lampionami, razem z rodzicami i rodzeństwem i choć w naszej parafii roraty odbywają się w godzinach wieczornych to mamy uczestników w każdym wieku. Najważniejsze jest to, że przygotowujemy się razem do świąt Bożego Narodzenia! oraz to że chcemy stale odkrywać dary Ducha Świętego współpracować z nim oraz żyć Jego owocami. Pozdrawiamy uczestników Rorat z innych parafii oraz Redakcję i Czytelników „MGN”!

Dzieci, rodzice oraz duszpasterze Parafii NSPJ w Zapałowie.