Agnieszka Radwańska kończy karierę

PAP

dodane 15.11.2018 11:00

Najlepsza polska tenisistka zakończyła karierę z dorobkiem 20 wygranych turniejów cyklu WTA Tour.

Agnieszka Radwańska kończy karierę Agnieszka Radwańska żegna się z kibicami po 13 latach zawodowego grania PAP/EPA/KIYOSHI OTA

Uznawana za najlepszą polską tenisistkę w historii Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery. "W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem" - napisała na Facebooku.

29-letnia Radwańska zaznaczyła, że to jedna z jej najważniejszych życiowych decyzji i nie było jej łatwo ją podjąć. Jako powód podała trapiące ją w ostatnich dwóch latach kłopoty zdrowotne.

"W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych 20 zdobytych turniejów i tych blisko 600 wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji" - wyjaśniła pochodząca z Krakowa była już zawodniczka.

Tagi: