Odłóż telefon

publikacja 12.11.2018 16:00

Czasem myślę nad tym jak by było na świecie, gdyby nie było mnie. Gdy wrócę ze szkoły, gdzie tylko z moją przyjaciółką jestem względnie szczęśliwa, to się załamuję. Chwytam za telefon. Czasem cały dzień po szkole potrafię spędzić nad telefonem, przez co zaniedbuję naukę. Gdy zwierzam się rodzicom, że sobie nie radzę, mówią że inni mają gorzej. A najbardziej przeraża mnie sam fakt, że muszę wybrać szkołę, a ja nie wiem, kim chcę zostać w przyszłości. Rodzice mówią mi, bym była lekarzem lub kimś kto dużo zarabia. Sama zastanawiałam się nad ekonomią w dziale reklam. Mama nie popiera mnie w tym. Myśli samobójcze miałam nie raz, bo myślę że wtedy rozwiąże te problemy, lecz czasem znajduję jakieś motywujące filmiki i uznaję że byłam głupia ale po jakimś czasie sytuacja się powtarza. 8- klasistka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

W szkole masz przyjaciółkę. Doceń to, ciesz się z tego i rozwijaj Waszą przyjaźń. Nie traćcie czasu na użalanie się nad sobą, tylko myślcie, co dobrego możecie zrobić. Może pomożecie komuś w sąsiedztwie lub w rodzinie? Jesteś w najtrudniejszym okresie życia jakim jest dojrzewanie. Już nigdy tak ciężko nie będzie, więc wytrzymaj, to już nie tak długo. Polecam śmiech jak lekarstwo, mnóstwo zajęć, mądre książki i odejście od komputera, telefonu, Internetu.
Ja rozumiem, że Internet wciąga. Ale sama sobie ustal zasady, ilość czasu mu poświęcisz. Im mniej, tym lepiej. Pamiętaj, że jesteś w wieku budowania fundamentu pod przyszłe życie. Jeśli teraz przestaniesz się uczyć i będziesz traciła czas na negatywne myśli, to zamkniesz sobie drogę do dobrej szkoły, dobrej klasy i marzenia o ciekawej pracy odpadną. Huknij ręką w stół i przejmij rządy nad sobą.
Jeśli chcesz iść do liceum, to musisz mieć dobre oceny. Jesteś z podwójnego rocznika, będzie Was sporo. Jeśli medycyna, to biologiczno- chemiczny profil, a jeśli ekonomia, to głównie matematyka, informatyka. Zawsze bardzo ważne są języki. Egzamin z polskiego musi być dobrze zdany. Już w tym tygodniu zrób sobie plan pracy na najbliższe tygodnie. Warto robić powtórki, ćwiczyć testy, może kupić kalendarz ósmoklasisty i ćwiczyć.
Oczywiście, że reklama ma przyszłość, a medycyna musi się wiązać z umiejętnością uczenia się. Fizyka, biologia i chemia oraz języki.
Zamiast siedzieć z nosem w komórce zacznij ćwiczyć jakiś aerobik, sama lub na jakiś zajęciach, może sport, może taniec. Może schola, chór, jeśli lubisz śpiewać. Dziewczyna w Twoim wieku nie powinna mieć ani chwili czasu.
Życie to trudne i ciekawe zadanie. Wyrzuć już myśli samobójcze, tylko bierz się do pracy. Lenistwo jest wrogiem duszy, więc z nim walcz i wyżywaj się w działaniu! Może wciągniesz się w jakiś wolontariat, gdzie poznasz nowe osoby.
Przed Tobą najpiękniejsze lata. Tylko warto postarać się o to, by dostać się do dobrej szkoły, między ciekawe osoby, rozwijać się i szukać swojego powołania. Skoro nie jesteś pewna, co chcesz w życiu robić, to najlepiej iść do liceum. Jeśli jednak wybierzesz ciekawe technikum, też dobrze.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl