Przegląd Pieśni Maryjnej

Grzegorz Szubert

publikacja 04.06.2018 11:10

We wtorek 22 maja w parafii NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie odbył się jubileuszowy dziesiąty Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej pod hasłem „Z Maryją w życie w Duchu Świętym”.

Przegląd Pieśni Maryjnej

Podobnie jak w latach ubiegłych zgromadził on dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Odolanów i okolicy. Przegląd rozpoczął się od modlitwy, którą rozpoczął proboszcz ks. kanonik Krystian Szenowski. On też przywitał wszystkich uczestników i dokonał oficjalnego otwarcia. Następnie głos zabrała pani Katarzyna Przybylska, dyrektor SP w Wierzbnie, która była współorganizatorem Przeglądu. Tradycyjnie wykonawcy występowali i rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: dzieci klas I – III oraz IV – VI i młodzież klasa VII wraz z klasami gimnazjalnymi. Osobno soliści i zespoły. Niełatwego zadania oceny wystąpień młodych artystów spoczęło na jury w składzie Katarzyna Maciejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nabyszycach, Longina Cieluch ze SP w Tarchałach Wielkich oraz Radosław Grzelak, organista, muzyk i pedagog z Ostrowa Wielkopolskiego. Ciężar organizacji Przeglądu spoczął jak zwykle na pani Alicji Kołodziej, naszej katechetce ze SP w Wierzbnie. Pomocą służyli rodzice, którzy upiekli placki oraz Grupa Charytatywna, która przygotowała kanapki oraz cały poczęstunek od strony organizacyjnej. Nagłośnienie i oświetlenie podobnie jak w latach poprzednich zapewnił Marek Kulesza z Tarchał Wielkch.

Po raz pierwszy Przegląd został zorganizowany 28 kwietnia 2008 roku. Przez wszystkie lata występowało około 800 dzieci i młodzieży. Z perspektywy lat widać, że pomysł Przeglądu był jak najbardziej trafiony.

Tegoroczni laureaci:

Kategoria I - III Szkoła Podstawowa soliści
I miejsce Natasza Śniatała SP Nabyszyce Filia Gliśnica
II miejsce Sylwia Trzeciak SP Nabyszyce
III miejsce Maria Marynowska SP Uciechów
Kategoria I - III Szkoła Podstawowa zespoły
I miejsce SP Wierzbno
II miejsce SP Nabyszyce Filia Gliśnica
III miejsce SP Tarchały Wielkie Filia Gorzyce Małe

Kategoria IV - VI Szkoła Podstawowa soliści
I miejsce Zuzanna Wieczorek SP Tarchały Wielkie
II miejsce Natalia Gierszyńska SP Gorzyce Wielkie
III miejsce Julia Rogalińska SP Tarchały Wielkie

Wyróżnienie Gabriela Poczta SP Biadki

Kategoria IV-VI Zespoły
I miejsce SP Tarchały Wielkie
II miejsce SP Wierzbno

III miejsce SP Nabyszyce

Kategoria Gimnazjum i klasa VII SP soliści
I miejsce Monika Sikora SP Świnków
II miejsce Kinga Andrzejak SP Raczyce

III miejsce Anna Wojtkowska SP Raczyce

Kategoria Gimnazjum i klasa VII SP zespoły
I miejsce SP Świeca
II miejsce SP Wierzbno
III miejsce SP Raczyce