Trudna sytuacja

publikacja 28.04.2018 15:00

Nie umiem wpasować się do swoich rówieśników. Ciągle rozmawiają w wulgarny sposób, tylko na takie tematy, że nie da się tego słuchać. Ciągle przeklinają. Wyzywają mnie i rysują tęczę na mojej szafce, co potęguje afery w szkole. Przez to nigdy nie będę miał dziewczyny. Planuję zmienić szkołę. Nie wiem, co robić, pomocy. Nastolatek

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Bardzo, bardzo współczuję, że masz tak beznadziejnych kolegów. Po latach będą się tego wstydzili, będą się starali wyprzeć z pamięci swoje zachowania. To jasne, że są koszmarni, ale spróbuj im mimo wszystko przebaczyć. Idealnie pasują do tej sytuacji słowa Pana Jezusa "Panie, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią".
Jesteś szykanowany, stałeś się ofiarą i nikt nie potrafi Cię obronić. Wstyd dla klasy. Bo jestem pewna, że wśród kolegów nie wszyscy są tak źli, tylko boją się sprzeciwić tym kilku, którzy rządzą klasą.
Nie napisałeś mi najważniejszego, czyli nie wiem, w której jesteś klasie. Rozumiem, że chcesz zmienić szkołę i jeśli jest taka możliwość, to popieram. Ale chyba dopiero po wakacjach? Wytrzymasz ? Inna ważna sprawa- co o tej sprawie myślą rodzice? Czy byli na rozmowie z wychowawczynią? Czy poprosili o jakieś zajęcia integrujące klasę i tłumaczące, że wulgaryzmy i prześladowanie to objawy tchórzostwa. Oto kilka rad na teraz. Stawaj na przerwach z dziewczynami, o ile one mają więcej kultury i nie boją się klasowych przywódców. Gdy Ci dogadują, to wzruszaj ramionami, ziewaj, pytaj, kiedy zmienią temat. Pomyśl, co Cię interesuje i doskonal się w tym. Gdy oni są wulgarni, to wzruszaj ramionami i mów, że nie lubisz takiego chamstwa, że to nudne i prymitywne. Zastanów się, czy może jeszcze jakiś chłopak męczy się z tymi bzdurami, jeśli tak, to zacznij z nim więcej przebywać. Bardzo ważne jest stanowisko rodziców. Czy chcą zrobić awanturę w szkole czy raczej Cię zabiorą.
O dziewczynę w przyszłości się nie martw. Oni są tylko gadułami i wcale nie potrafią rozmawiać z dziewczynami. Pewnie mają wiele kompleksów. Jeśli Ty będziesz rozmawiał z koleżankami, to będą Ci bardzo zazdrościli. A koleżanki docenią Ciebie i Twoją kulturę za jakiś czas. Ty wygrasz, zapewniam Cię Teraz oni górują chamstwem, ale to przestanie się innym podobać, dziewczyny docenią niedługo kulturę.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p