Japońscy uczniowie wybrali maskotki

PAP/p

dodane 28.02.2018 12:54

To maskotki letnich igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio.

Japońscy uczniowie wybrali maskotki Wyboru maskotek olimpiady dokonało 6,5 miliona japońskich dzieci PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Postaci ze szpiczastymi uszami w biało-niebieską oraz biało-różową szachownicę zostały wybrane na maskotki letnich igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2020 roku.

Wyboru maskotek dokonało 6,5 miliona japońskich dzieci – ze szkół w kraju i za granicą – w dniach od 11 grudnia do 22 lutego. Każda klasa miała jeden głos.

"To nieco nowatorskie pomysły. Podoba mi się wzór w niebieską kratę, podczas gdy różowy kolor symbolizuje kwiat wiśni i pokazuje tradycyjną Japonię. Oba projekty są różne, ale łączą się w całość" – powiedział Miyu Kawa, 12-letni uczeń szkoły, w której przedstawiono zwycięskie projekty.

Organizatorzy w ubiegłym roku otrzymali ponad dwa tysiące zgłoszeń w ogólnokrajowym konkursie. W grudniu zostały wyłonione trzy pary. Zwycięska jest autorstwa ilustratora i rysownika Ryo Taniguchiego. Jego projekt zebrał ponad połowę głosów i zdecydowanie pokonał dwie pozostałe kandydatury.

Igrzyska w Tokio odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

Tagi: