Manipulowany

publikacja 11.02.2018 15:00

Koleżanka podkochuje się w moim koledze, który nie zwraca na nią żadnej uwagi. Jest on teraz pod dużym wpływem grupy dziewczyn, które go oszukują, wykorzystują, podpuszczają. Koleżanka jest zrozpaczona. Co robić? Przyjaciółka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Wydaje mi się, że wiele dobrego możesz zrobić Ty. Oczywiście, nie narzucaj mu koleżanki, nie mów o niej, ale koniecznie powiedz kilka razy dowcipnie, że nie rozumiesz, jak może pozwalać tak się dać podpuszczać tamtym dziewczynom. Za każdym razem podkreślaj, że on zrobi, co zechce, jak uważa, ale Ty jako zwyczajna koleżanka, która nie ma wobec niego żadnych innych uczuć oprócz koleżeństwa, wściekasz się, gdy widzisz jego naiwność. Możliwe, że on Cię nie posłucha, uzna, że po prostu tamtych nie lubisz i się mścisz. Ale jest szansa, że się trochę zastanowi nad tym, jak pozwala sobą manipulować. Właśnie tak mu kilka razy powiedz, że żal patrzeć, jak tamte nim manipulują, czyli po prostu sterują, rządzą. Mów zawsze ze śmiechem, dowcipnie, nigdy ze zgrozą.
Jednocześnie staraj się może zorganizować małą grupę rówieśników. Umawiajcie się na jakieś zimowe spacery, może łyżwy, może las, park, może pizza, nie wiem, jakie są możliwości. Najlepiej organizować grupę rówieśników. A koleżanka niech nie będzie smutna. Odwrotnie. Niech on widzi pogodną, sympatyczną dziewczynę. Jeśli nie wykorzysta okazji, by ją lepiej poznać, to trzeba wzruszyć ramionami i powiedzieć "nie poznał się na mnie, trudno, to jego problem, niech żałuje". Mądra dziewczyna stara sie już o takim chłopaku nie myśleć, dba o swój rozwój i rozgląda się uważnie dokoła.
Zanim człowiek pozna swoją drugą połowę, to się mocno natrudzi, nie obejdzie się bez cierpienia. Takie życie, nie wolno się absolutnie załamywać z tego powodu. Brak wzajemności, różne zawirowania należą do życia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl