Wspólne śpiewanie

publikacja 04.02.2018 15:00

Zwróciłam na niego uwagę od razu, gdy przyszłam do tego kościoła. Jest 2 lata starszy. Bardzo zaangażowany w parafii. Ciągnie mnie do niego, widać, że spokojny, odpowiedzialny, wierzący, tak mi to imponuje. Co myśli Pani o różnicy wieku? Widzę też różnicę w zachowaniu w porównaniu do chłopaków w moim wieku, zupełnie co innego. Chyba zacznę śpiewać w scholi, bo i on śpiewa, a ja też to lubię. Tylko nie wiem, czy dam radę czasowo. 17-latka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Różnica wieku jest wręcz idealna. Wiadomo, że chłopak rówieśnik jest początkowo jakby młodszy emocjonalnie, dlatego lepiej, gdy chłopak jest starszy. Więc to jest właściwe.
Natomiast, gdy chłopak w jego wieku tak mocno angażuję się w życie parafii, to zdobądź informacje o jego planach. Bo takie zachowanie może oznaczać powołanie do kapłaństwa. Jest poważny, nietypowy, więc takie mi sie skojarzenie nasunęło. Sprawa wyjaśni się po maturze. Pomysł ze śpiewaniem jest fantastyczny! O wiele lepszy niż Internet, bo nie ma to jak kontakt bezpośredni.
Jeśli brakuje Ci czasu, to się spróbuj lepiej zorganizować, bo człowiek ma w sobie mnóstwo możliwości, nawet o tym nie wie. Grunt to dobra organizacja pracy. Dopiero w bezpośrednim kontakcie, w rozmowach przekonasz się, czy faktycznie on może zagościć w Twoim sercu, czy zostanie Twoim kolegą, przyjacielem, czy oboje naprawdę będziecie chcieli poważnej relacji. Bo teraz w zasadzie go nie znasz, to tylko przeczucia i wyobrażenia.
A teraz gorąca modlitwa o dobrego chłopaka i ciche pytanie do Pana Boga, czy to mógłby być on.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl