Ministranci, bądźcie maksymalni!

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 30.08.2017 16:40

– Wskazujcie na Jezusa Chrystusa – zachęcał ministrantów i lektorów abp Wiktor Skworc. Służba ołtarza na zakończenie wakacji pielgrzymowała do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Ministranci, bądźcie maksymalni! Ministranci archidiecezji katowickiej spotkali się w Katedrze Chrystusa Króla Henryk Przondziono /Foto Gość

Głównym punktem środowego spotkania była Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. – Kościół jest wielką wspólnotą modlitwy – przypomniał w homilii arcybiskup. Zwrócił też uwagę na to, że najważniejszą modlitwą Kościoła jest Eucharystia.

– Kochani ministranci, dzięki mocy Eucharystii dokonuje się w nas przemiana. Bardzo was proszę, abyście uczestniczyli w Eucharystii w sposób pełny, przyjmując ciało Jezusa Chrystusa – powiedział kapłan.

– Wskazujcie na Jezusa Chrystusa. Nie tylko ministranckim strojem, ale świadectwem życia na co dzień. To wasze powakacyjne zadanie – zakończył abp Wiktor Skworc.

Wcześniej ministranci spotkali się z ks. Rafałem Skitkiem, znanym z ministranckiej rubryki w „Małym Gościu”. – Bądźcie maksymalni! – usłyszeli. – Dawajcie z siebie tyle, ile potraficie.

Ksiądz Rafał podkreślił też, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do Mszą św. W nowym roku szkolnym w kolejnych numerach w „Małego Gościa” będzie przybliżał ministranckie posługi pełnione przy ołtarzu.

Po Mszy św. ministranci mogli podziwiać pokaz akrobacji rowerowych, zobaczyć z bliska symulator dachowania i symulator zderzeń czy wziąć udział w wielu innych atrakcjach, konkursach i zabawach.

Ministranci, bądźcie maksymalni!   Pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka był jedną z atrakcji spotkania ministrantów Henryk Przondziono /Foto Gość

Tagi: