Odpuść

publikacja 14.07.2017 16:00

Ani razu nie udało się nam się spotkać z kolega, na którym mi zależy. Widać było, że coś jest nie tak. Zwierzyłam się z problemów przyjaciółce, która zaraz do niego napisała, a potem skopiowała tę rozmowę. Okazuje się, że podoba mu się inna dziewczyna, że absolutnie nie przyjdzie do mojego domu , że nie wie, o czym ze mną gadać. No i teraz nie wiem, czy jeszcze mam się starać, by mnie lepiej poznał, czy też odpuścić sobie. 14- latka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Moim zdaniem należy sobie odpuścić. Większą śmiałość wypracuj w rozmowach z kolegami, na których Ci raczej nie zależy. Ot, żeby umieć zwyczajnie odzywać się do kolegów, być śmielszą. Nic na siłę, to samo się stanie, tylko lekko próbuj tym sterować.
Jeśli ten chłopak szczerze powiedział koleżance, że podoba mu się inna dziewczyna, to nie będzie chciał się ani umawiać, ani poznawać Ciebie.
Ty pracuj nad swoim rozwojem, ciesz się każdym dniem, a kto wie, co się stanie za jakiś czas. Jesteście w wieku, że uczucia jak iskry wybuchają i gasną. Teraz podoba mu się tamta dziewczyna, jesienią może to być inna, potem może Ty, ale nie wiadomo. Staraj się podczas wakacji spotykać z rówieśnikami, trenuj jazdę na rowerze, ale spotykajcie się też inaczej, sama coś proponuj, organizuj. Na początek to mogą być koleżanki, może już tego lata pojawią się pierwsi koledzy. Jakieś iskry zauroczenia będą tam przelatywały, ale lepiej podchodzić do tego z humorem i dystansem.
Warto czytać powieści obyczajowe dla dziewczyn szczególnie polskich autorek, są w każdej bibliotece, a pomagają w dorastaniu.
Ten chłopak niech teraz szuka drogi do dziewczyny, która mu się spodobała, a Ty rozglądaj się uważnie, a jednocześnie pięknie spędzaj czas.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl