Jaki to sport?

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 30.06.2017 10:46

Rakietka jakby ze squasha. Lotka jakby z badmintona. Można grać na kortach… jakby tenisowych.

Jaki to sport? Mistrz Świata z 2013r. Patryk Schuseler podczas rozgrzewki na mistrzostwach świata w crossmintonie PAP/Jacek Turczyk

Jak nazywa się połączenie tenisa, badmintona i squasha? To crossminton. W Warszawie trwają mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.
Na początku ten sport nazywał się shuttleball (shuttlecock to po angielsku lotka). Później zmieniono nazwę na speed badminton. Co już coś mówi o charakterze tej dyscypliny. Kto widział zawody badmintonowe, ten wie, że to bardzo szybki sport. Lotka frunie nad siatką z taką prędkością, że czasem ledwo ją widać. Jak łatwo się domyśleć, speed badminton jest jeszcze szybszy (speed to po angielsku szybkość). Po pierwsze lotka, nazywana speederem, jest dużo cięższa od tej badmintonowej. Po drugie zasady gry sprawiają, że tempo jest naprawdę wysokie.

W crossmintonie nie ma siatki. Zawodnicy bronią swojego pola o wymiarach 5,5 metra na 5,5 metra. Pola gry dzieli odległość prawie 13 metrów. Celem jest trafić lotką w pole przeciwnika. Tyle pokrótce. Więcej można zobaczyć na filmiku poniżej:

Speedminton na Orliku - zasady gry
Nasz Orlik

Tagi: