Proszowiccy „Amerykanie”

dodane 13.06.2017 08:48

W sobotę, 10 czerwca br., grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach uczestniczyła w IX Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci, który odbył się w Salezjańskim Parku Edukacji Globalnej w Krakowie.

Proszowiccy „Amerykanie”

Organizatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterstwa Misyjnego krakowskiej Kurii Metropolitalnej, we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym. W Kongresie wzięło udział 1100 dzieci.

Podczas Eucharystii, nasza grupa w czerwonych barwach, symbolizujących „amerykańskich tubylców”, prowadziła procesję z darami. W „wioskach świata”, przeniesionych z innych kontynentów, uczestniczyliśmy w zabawach charakterystycznych dla tamtejszych mieszkańców. Wewnątrz ich domostw oglądaliśmy prezentowane wystawy i filmy.

Podczas kongresu rozstrzygnięto również konkursy misyjne, w które aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły. Klasy I – III wykonały pracę plastyczną nt. „Jak pomagam misjom”.

I miejsce zdobył uczeń Natan Makuch z klasy I.

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Maja Gudowska kl. II, Karolina Gołąb kl. II i Aleksandra Stachoń kl. II.

Klasy IV – VI zaangażowały się w konkurs wiedzy misyjnej. Po etapie szkolnym do finału przeszły trzy osoby, które w finale zdobyły wyróżnienia: Liwia Popko kl. V, Aleksandra Zemła kl. V i Dawid Kłos kl. V.

Mam nadzieję, że spotkanie rozbudziło zapał misyjny samych uczestników, a dzięki ich relacjom w rodzinach i w gronie znajomych, żywe pragnienie niesienia pomocy potrzebującym przez jeszcze szersze grono „życzliwych serc”.

s. Łucja Kramarz CSS

 

Więcej listów

Tagi: