Dzień Dziecka u Królowej

Piotr Sacha Piotr Sacha

publikacja 02.06.2017 11:09

My – redakcje czasopism katolickich dla dzieci oraz Wy – nasi wierni czytelnicy spotkaliśmy się razem na Jasnej Górze. U Królowej!

Dzień Dziecka u Królowej Spotkanie odbyło się na placu jasnogórskim Piotr Sacha

1 czerwca od rana Jasną Górę docierały kolejne grupu uczniów i przedszkolaków z Częstochowy, Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy, Pszczyny i wielu innych miast, miasteczek czy małych miejscowości. W sumie tysiące dzieci. Po to, by wspólnie pomodlić się w domu Królowej oraz poznać redakcje swoich ulubionych czasopism. To pierwsze takie spotkanie. Świetnie wpisało się w jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Z dziećmi spotkał się między innymi Biskup Antoni Długosz, który nazywany bywa „biskupem dzieci” i któremu nigdy nie brakuje dobrego humoru. Przywitał uczestników, nazywając się „Waszym dziadkiem z długim nosem”.

Grupy uczestników ubrane były w kolorowe stroje. Każdy kolor oznaczał inny kontynent. Wszyscy nosili dumnie koronę z napisem „Moja mama jest Królową”. Po Mszy św. dzieci poszły w procesji na „audiencja u Królowej”, czyli do Kaplicy Matki Bożej, gdzie złożyły przygotowane „Serduszko dla Królowej”.

Spotkanie kończyło „Gardenparty u Królowej”, czyli zabawy na placu jasnogórskim wokół stanowisk przygotowanych przez czasopisma, w tym „Małego Gościa Niedzielnego”.