Uzależnienie od telefonu

publikacja 29.05.2017 16:00

Tata grozi, że zabierze mi telefon. A ja muszę załatwiać swoje sprawy. Nie wytrzymam tego dłużej, myślę nad samobójstwem. Czwartoklasistka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Uważaj, bo wchodzisz w wiek dojrzewania, gdy bardzo trudno zapanować nad emocjami. Każda trudność wydaje się straszliwa i tragiczna. Nieporozumienia z rodzicami będą trwały kilka lat i musisz się do tego przygotować, by nie tragizować. Znasz swojego tatę. On Cię kocha i bardzo mu na Tobie zależy i martwi się o Ciebie.
Może tata uważa, że jesteś uzależniona od telefonu i dlatego tak Ci grozi? Pomyśl, skąd takie ostrzeżenie. I spokojnie pomyśl, co zrobić, by taka kara Cię nie spotkała. Tata się nie zmieni, bo jest dorosły i jest za Ciebie odpowiedzialny. Ty spokojnie myśl, co możesz zrobić, by ta groźba nie doszła do skutku. Przeproś tatę, poproś, byście razem mogli ustalić zasady korzystania z telefonu. I wyrzuć jak najdalej myśli o samobójstwie. Życie to cenny dar. Nikt nie ma prawa samemu sobie go odbierać. Trzeba się cieszyć każdym drobiazgiem, widzieć promyki radości. Porozmawiaj ze swoim tatą, powiedz, by Ci pomógł rozwiązać ten problem, ale na spokojnie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.