Uroczysty odpust ku czci św. Józefa w Kraśniku

Teresa Sosenko

publikacja 07.04.2017 09:17

„Pieśnią i sercem witamy znów Ciebie, Święty Józefie, wzorze cnót, wspieraj czcicieli swych w każdej potrzebie, od klęsk i nieszczęść chroń nasz gród."

Uroczysty odpust ku czci św. Józefa w Kraśniku

19 marca, jeden z ważniejszych w ciągu roku dni, jakie dane było przeżywać wiernym w Kraśnickim Kościele, to Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, która jednocześnie kończyła Rekolekcje Wielkopostne. Oddajemy Mu cześć i dziękujemy za Jego opiekę nad nami.  

Święty Józef z Nazaretu, oblubieniec Maryi i opiekun Jezusa. Orędownikiem we wszystkich naszych potrzebach i sytuacjach beznadziejnych. Święty Józef patronuje 301 parafiom w Polsce.

Punktem kulminacyjnymi była Suma Odpustowa, której przewodniczył ks. dr Grzegorz Ogorzałek ojciec duchowny MSD w Lublinie. On też głosił homilie na wszystkich Mszach świętych celebrowanych tego dnia. W swoim rozważaniu zwrócił uwagę na jeden z charakterystycznych rysów św. Józefa jako mężczyzny, mianowicie zdolność podejmowania decyzji, które zawsze okazywały się dobre dla jego rodziny. Dlatego też Jezus i Maryja mogli czuć się przy nim bezpieczni. Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że wierne wsłuchiwanie się w Słowo Boże i konsekwentne posłuszeństwo rozpoznawania woli Boga, to nabywana przez wiele czasu umiejętność.