Drezdenko

Ks. Adam Wójcicki CRL

publikacja 13.12.2016 10:16

Parafia Przemienienia Pańskiego, diec. Zielonogórsko - Gorzowska.

Drezdenko

W niedzielę, 11 grudnia, do Parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku przybył niezwykły gość: prawdziwy święty Mikołaj – biskup. Powitanie gościa miało miejsce podczas Eucharystii dla dzieci o godz. 11:30.
 
W czasie kazania, dzieci wraz z księdzem szukały odpowiedzi na pytanie: co jest istotą nadchodzących świąt. Później nastąpiło powitanie św. Mikołaja. Wspólnie zaśpiewano piosenkę, a nasz gość przywitał przybyłe dzieci. Św. Mikołaj uczestniczył w drugiej części kazania, w której wyjaśniał jak rozpoznać prawdziwego, świętego Mikołaja i czym różni się On od podrabianych. Dzieci również miały okazję dowiedzieć się jak został świętym oraz dlaczego rozdaje prezenty. Po Mszy św. odbyła się druga część spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Było wspólne śpiewanie kolęd, zabawy, konkursy oraz wiele radości.
 
Wszyscy mieli również okazję zadać pytanie świętemu. Nie zabrakło także gier i zabaw zręcznościowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty od świętego Mikołaja. W sumie rozdał ich 382.
To nie koniec naszej akcji. Już w najbliższą środę św. Mikołaj odwiedzi najmłodsze dzieci z naszej parafii chodzące do przedszkola. Święty Mikołaj, wraz z pomocnikami, przygotował i rozda w sumie 700 paczek świątecznych. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania pierwszej edycji „Spotkania ze św. Mikołajem”.