Grudniowy „Mały Gość” z lampionem

Gabriela Szulik

dodane 17.11.2016 11:08

Roraty 2016 – „W domu Królowej”. Ze swojego domu na Jasnej Górze, Maryja pokazuje Drogę do Jezusa.

Grudniowy „Mały Gość” z lampionem Okładka grudniowego wydania "Małego Gościa"

Jest w wielu parafiach taki piękny adwentowy zwyczaj, że po Roratach jedno dziecko, którego imię zostało wylosowane, na jeden dzień zabiera do domu figurkę Matki Bożej. Cała rodzina wieczorem, kiedy już każdy wróci do domu, zbiera się przy Maryi i wszyscy razem odmawiają dziesiątkę Różańca, czasem czytają Pismo Święte i śpiewają pieśni adwentowe.

Adwent rozpocznie się już za tydzień. W grudniowym numerze "Małego Gościa", na s. 18. ksiądz Rafał w rubryce dla ministrantów powiedział, że to najbardziej maryjny czas w roku. Nie październik, nie maj, ale właśnie Adwent. Adwentowe Roraty to Msza ku czci Matki Bożej. Biała, duża świeca przyozdobiona niebieską wstążką, zapalana tylko na Mszy roratniej, przypomina o Maryi czekającej na narodzenie swojego Syna Jezusa.

W tym roku w wielu polskich parafiach będą się odbywać Roraty pod tytułem „W domu Królowej”. Uczestniczący w tych Roratach będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru jasnogórskiego i cudownego obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi. Przez cały Adwent Maryja ze swojego domu na Jasnej Górze będzie wskazywać Drogę, będzie Przewodniczką na adwentowej drodze do Jezusa.

Dodatkowym elementem tegorocznych Rorat jest skarbona, do której dzieci będą mogły wrzucać swoje prośby i podziękowania. Na zakończenie Rorat intencje należy wysłać na Jasną Górę. Tam paulini złożą je przed obrazem Matki Bożej.

Tagi: