Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zapałowie

publikacja 02.11.2016 12:53

W niedzielę, 30 października br w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zapałowie odbył się pierwszy bal Wszystkich Świętych.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zapałowie

W tym dniu dzieci młodzież wraz z rodzicami chcąc dać wszystkim  świadectwo swojej wiary oraz swojej przynależności do kościoła jak również tego że celem naszego życia jest świętość wzięła udział w uroczystym marszu i balu świętych.

  Cały bal rozpoczął się różańcem i mszą świętą w parafialnym Kościele do którego na godzinę 15 dzieci i młodzież przyszły w przebraniu swoich świętych patronów. Po mszy świętej i uroczystym błogosławieństwie wszyscy uczestnicy w udali się pieszo do sali Domu Kultury w Zapałowie.
  Tam ks.wikariusz Robert Rakoczy przywitał wszystkich przybyłych do sali słowami Świętego Jana Pawła II o świętości a następnie zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. W trakcie trwania balu uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania postaci świętego za którego się przebrali jak również wzięcia udziału w przygotowanych konkursach także o świętych.
    Na balu dzieci i młodzież zaprezentowali takie postacie świętych jak: Maryja, św. Józef, Maria Magdalena, św Weronika, św. Łucja , Hiacynta i Franciszek, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Lea, św. Królowa Jadwiga, św. Paweł , św. Jakub Apostoł, ks. Jerzy Popiełuszko, św. Faustyna, św. Anna, św. Seastian. św. Florian, św. Bernadeta Subirous, św. Amelia, św. Mateusz, św. Dominik Sawio, św. Hubert, św. Jan Paweł II, św.Wojciech, św. Sara, i dwa małe aniołki wraz ze świętym Michałem Archaniołem.
      Uczestnicy balu biorąc w nim udział odpowiedzieli na apel papieża Franciszka aby nie siedzieć przed kanapą ale dawać aktywnie świadectwo swojej wiary. Swoją obecnością podkreślili że w Zapałowie obchodzi się święto wszystkich świętych a nie Haloween.