Pielgrzymka do kaplicy w Lipnie

Ewa i Mariusz - niemodlińscy katecheci

publikacja 23.09.2016 15:02

Bohaterką tegorocznej pielgrzymki w ROKU MIŁOSIERDZIA była niedawno kanonizowana św. Matka Teresa z Kalkuty.

Pielgrzymka do kaplicy w Lipnie

"Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć" - to motto życiowe św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży, którego wspomnienie wypada 18 września. Z tej okazji od 18 lat organizujemy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę do kaplicy w Lipnie koło Niemodlina. Rozpoczyna się ona Mszą św. w kościele parafialnym pw. WNMP, po czym wyruszamy z piosenką na ustach do leśnej kapliczki oddalonej o kilka kilometrów. Jej celem jest uczczenie wspomnianego patrona, ale co roku pragniemy ten czas wiązać z ważnymi wydarzeniami w życiu Kościoła. Bohaterką tegorocznej pielgrzymki w ROKU MIŁOSIERDZIA była niedawno kanonizowana św. Matka Teresa z Kalkuty. Wielkim przeżyciem było ucałowanie relikwii świętej, które niosła jedna z uczennic, ubrana w specjalnie uszyty na tą okoliczność strój sari , w którym posługują Misjonarki Miłości.

Na miejscu uczestnicy biorą udział w zmaganiach konkursowych, które tym razem przybliżały wiedzę na temat życia i działalności " świętej ubogich" oraz minionych Światowych Dni Młodzieży 2016.

Po modlitwach i konkursie w drodze powrotnej tradycją jest przystanek na leśnym parkingu z wiatą, gdzie czekają na zmęczonych pątników gorące kiełbaski na ruszcie, świeże bułeczki, napoje i słodycze ufundowane przez dobrodusznych darczyńców. W tym roku wzięło udział w pielgrzymce ponad 160 osób w tym księża ,kleryk, katecheci, grupa muzyczna oraz służba czuwająca nad bezpieczeństwem w drodze. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek.