Ziarenka Franciszka

ps

publikacja 28.07.2016 15:45

I mali, i duzi, i grubi, i chudzi… :) Wszyscy słuchamy uważnie słów Ojca Świętego.

Ziarenka Franciszka   Na spotkaniu z Franciszkiem przy ul. Franciszkańskiej Jakub Szymczuk /Foto Gość Franiszek rzuca ziarna... To znaczy to, co przyniesie na pewno plon. Kilka ziarenek:

W Krakowie, na Wawelu (środa):

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie.

W Krakowie, z okna papieskiego (środa):

Bądźcie szczęśliwi i radośni! To jest obowiązek idących za Jezusem.

W Częstochowie (czwartek):

Przede wszystkim, Bóg czyni się małym. Pan, „cichy i pokornego serca” woli prostaczków, którym objawione jest królestwo Boże, oni są wielcy w Jego oczach i na nich patrzy.

W Krakowie, na Błoniach (czwartek):

 Kiedy serce jest otwarte, jest zdolne do marzeń, bo jest w nim miejsce na miłosierdzie.

 W Krakowie, z okna papieskiego (czwartek):

Małżeństwo jest czymś pięknym. Trudności, które się w nim pojawiają, można przetrwać praktykując postawę zawartą w słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.

 W Krakowie, podczas Drogi Krzyżowej (piątek):

Jeśli ktoś, kto nazywa siebie chrześcijaninem, nie żyje, aby służyć, służy tylko, aby żyć, swoim życiem zapiera się Jezusa Chrystusa.

W Łagiewnikach (sobota):

Jezus, jak powiedział siostrze Faustynie, cieszy się, gdy mówimy Mu o wszystkim, nie nuży się wydarzeniami naszego życia, które już zna, oczekuje, że będziemy się nimi dzielić, a nawet opisem naszych dni.

W Brzegach, podczas czuwania (sobota):

Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały ślad.

 W Brzegach, Msza posłania (niedziela):

Dla Jezusa – jak pokazuje to Ewangelia – nikt nie jest gorszy i daleki, nie ma człowieka bez znaczenia, ale wszyscy jesteśmy umiłowani i ważni: ty jesteś ważny! A Bóg liczy na ciebie z powodu tego, kim jesteś, a nie z powodu tego, co masz: w Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego używasz telefonu komórkowego.

 W Krakowie, spotkanie z wolontariuszami (niedziela):

 Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. Jasne?
Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci.

 

TAGI: