Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa

publikacja 18.05.2016 09:02

Po raz drugi wyruszy w tym roku Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę.

Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa

Ze względu na Światowe Dni Młodzieży, rowerzyści pielgrzymować będą na początku wakacji w czerwcu.

- Pielgrzymkę tworzy wspólnota chrześcijańska w drodze, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo jak długo czujemy się z nią związani – wyjaśnia ks. Paweł Tracz, kierownik pielgrzymki. - Zapraszamy od 25 do 28 czerwca - dodaje.

W ubiegłym roku pielgrzymi na rowerach pokonali 210 km. 26 rowerzystów rozpoczęło jazdę od Mszy św. w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu. Przewodnikiem grupy był ks. Mariusz Karaś - kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Uczestnicy pielgrzymki pochodzili praktycznie ze wszystkich części diecezji sosnowieckiej: z Olkusza, Bukowna, Sławkowa, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi, Sosnowca i Rodak. - Coraz więcej osób jeździ na rowerach, stąd pojawiło się naturalne zapotrzebowanie zorganizowania takiej grupy, która chce w ten sposób zbliżyć się do Boga - mówi ks. Paweł Tracz. Pielgrzymi byli w różnym wieku, od lat osiemnastu do osiemdziesięciu.

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką planowane jest na 9 czerwca w Olkuszu przy parafii św. Andrzeja. Zapisać można się już 28 kwietnia. Więcej szczegółów i Kartę Zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.olkusz.pl.