„WIELKANOCNY BARANEK”

s. Łucja Kramarz

dodane 04.04.2016 14:38

Na przełomie miesiąca marca i kwietnia b.r. w szkole podstawowej w Proszowicach, odbył się konkurs plastyczny „WIELKANOCNY BARANEK” – forma przestrzenna, zorganizowany przez katechetkę s. Łucję Kramarz.

„WIELKANOCNY BARANEK”

Jego celem było rozwijanie sprawności manualnych w zakresie różnych technik plastycznych, jak również włączenie do wspólnej pracy najbliższych, kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także promowanie twórczości i umiejętności uczniów. Na konkurs wpłynęło 56 różnorodnych „baranków”, z których niełatwo wybrano najładniejsze.

Przy wyborze zwycięskich prac komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, nowatorstwo, dekoracyjność, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji i walory plastyczne (kolorystyka, dodatki).

Zwycięzcy i wyróżnieni zdobyli nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Patronat nad konkursem objęli: Pan Burmistrz Urzędu Miasta i gminy Grzegorz Cichy, ks. Proboszcz parafii Wniebowzięcia N. M. Panny Antoni Sokołowski oraz Rada Rodziców szkoły podstawowej w Proszowicach.

Dziękuję za życzliwy sponsoring.

Gratuluję pomysłowości i dziękuję serdecznie tym, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i włożyli wiele czasu i trudu, aby przygotować prezentowaną pracę. Jest ona symbolem Pana Jezusa Zmartwychwstałego, który pozostał z nami w kościele, w chlebie eucharystycznym. Przychodzi do naszych serc i jest z nami obecny w domowym Kościele, którym jest każda rodzina.

Wystawę pokonkursową można oglądać w naszym kościele parafialnym przez cały okres wielkanocny.

Tagi: