SMS z Nieba

Gabriela Szulik

publikacja 19.02.2016 11:51

Pierwsze esemesy ze Słowem Bożym wysłano na telefony komórkowe 1 listopada 2006 roku. Teraz SMS z Nieba dostępny jest w aplikacji.

SMS z Nieba

Wszystko wymyślił ksiądz Rafał Jaroszewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Najpierw na telefony komórkowe wysyłano krótkie fragmenty ze Słowem Bożym. Chętnych na takie wiadomości było sporo.

SMS z Nieba wysyłano 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Do roku 2015 SMSy z Nieba rozsyłano codziennie do około 30 tys. osób w Polsce i na świecie.

Okazało się, że ludzie bardzo potrzebują Słowa Bożego. Często piszą, że niesamowicie trafia w samo sedno ich życia, że pomaga im rozwiązywać codzienne problemy, na wiele spraw pomaga spojrzeć całkiem inaczej, a nawet odnaleźć rozwiązanie tam, gdzie po ludzku go nie widać.

Obecnie wiadomości ze Słowem Bożym, ze względu na blokady operatorów sieci komórkowych i opłaty za każdy wysłany sms, wysyłane są przez aplikację SMS z Nieba. Można ją pobrać za darmo w Google Play i App Store.

W aplikacji SMS z Nieba istnieją grupy tematyczne. Wiadomości z nich przychodzą codziennie w wyznaczonych godzinach. Użytkownik sam decyduje, jakie wiadomości chce otrzymywać.

Przykładowe godziny, w których przychodzi SMS z Nieba:

7:30 – fragment Słowa Bożego z dnia), myśl świętego na dany miesiąc + krótkie, rozważanie.

12:00 – Bóg radzi, czyli podpowiedzi z Pisma Świętego na codzienne pytania i problemy.

15:00 – krótkie przemyślenia pomagające pokonać codzienne przeszkody + cała Biblia, czyli kolejne fragmenty Pisma Świętego tak, aby w ciągu kilku lat przeczytać cały Stary i Nowy Testament.

18:00 – wiadomości o konkursach z nagrodami + dowcipy