Leśna

dodane 28.12.2015 13:12

Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej

Leśna

W Wigilię Bożego Narodzenia zakończyły się roraty w Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej, które po raz kolejny zostały poprowadzone w oparciu o materiały „Małego Gościa”. Bardzo ucieszył nas tegoroczny temat przewodni rorat „Chrzest źródłem miłosierdzia”. Temat miłosierdzia jest nam bliski nie tylko w czasie roratnich spotkań, ale jest to wezwanie na które nasza Parafia nieustannie odpowiada. Istniejący przy naszej Parafii Klub Honorowych Dawców Krwi oraz parafialna wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych motywują także młodszych Parafian do kształtowania w sobie wyobraźni miłosierdzia w codziennym życiu.

W czasie rorat święci i błogosławieni bohaterowie codziennych rozważań byli z nami obecni „namacalnie” w postaci relikwii. W ten wyjątkowy sposób towarzyszyli nam: św. Jadwiga, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. ks. Michał Sopoćko, św. brat Albert, św. Szymon z Lipnicy, bł. Edmund Bojanowski oraz bł. Czesław. Codziennie wylosowane dzieci zabierały relikwie tych świętych do domu, aby wspólnie ze swoją rodziną przy nich się modlić. Te niezwykłe wizyty w domach tych świętych towarzyszy były przez dzieci bardzo wyczekiwanie i przynosiły im wielką radość.
Podczas ostatnich w tym roku rorat, nasza świątynia wypełniła się blaskiem Betlejemskiego Płomienia Pokoju, które przynieśli do nas harcerze Hufca ZHP Żywiec. Po mszy świętej każdy mógł zabrać Betlejemski Płomień Pokoju do swojego domu.
Tagi: