Mundial dzieci z domów dziecka

PAP

publikacja 15.06.2015 09:56

Reprezentacja Holandii pokonała w Warszawie Polskę I 3:0 (1:0) w finale 3. Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej.

Mundial dzieci z domów dziecka Reprezentacja Holandii (pomarańczowe stroje) pokonała w Warszawie Polskę (białe stroje) PAP/Bartłomiej Zborowski

W meczu o trzecie miejsce Rosja wygrała, po karnych, z Ukrainą 3:1. Mecze finałowe odbyły się na stadionie Legii Warszawa. Najlepszym graczem turnieju uznany został Holender Imran Oulad Omar. Miano najlepszego bramkarza zyskał Ukrainiec Bohdan Wenta. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Estończyk Ervin Lillo, a zawodniczką Portugalka Jessica Silva. Nagroda Fair play trafiła w ręce piłkarzy Jordanii. Królem strzelców został Meksykanin Jose Angel Torres Verduzlo.

„Cieszymy się z piątej lokaty, tak jak byśmy zajęli pierwszą. Turniej to dla nas nie tylko sportowa rywalizacja. To także możliwość poznania przyjaciół z domów dziecka. Na czas imprezy zapomnieliśmy, że nie mamy, tak jak inne dzieci i młodzież, rodzinnej atmosfery” - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Portugalczyk Yuri Fernandes.

„Gdyby nie tak impreza, nigdy bym tu zapewne nie przyjechał” – dodał 17-letni Fernandes.