„Solo Dios basta” w Kielcach–Dąbrowie

publikacja 22.05.2015 11:26

Aby podsumować, utrwalić, ale przede wszystkim naśladować św. Teresę w swoim życiu, wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności Tej Wielkiej Świętej.

„Solo Dios basta” – Bóg sam wystarczy, to słowa które bardzo często powtarzała św. Teresa z Ávila, której jubileusz urodzin obchodziliśmy 28 marca 2015r.

Cały kościół katolicki przygotowywał się do wspaniałego jubileuszu. To właśnie, papież Franciszek rok 2014/2015 ogłosił jako Rok Życia Konsekrowanego, a jednocześnie Jubileuszem 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila.

Także dzieci, młodzież i dorośli z parafii N.M.P. Matki Kościoła w Kielcach –Dąbrowie, już w Adwencie, podczas rorat zaprzyjaźnili się z Tą wielką Świętą.

Ksiądz proboszcz Lucjan Skolik korzystając z materiałów „Małego Gościa Niedzielnego” stopniowo przybliżał nam postać św. Teresy. Poznawaliśmy Jej dzieciństwo, młodzieńcze lata, rozterki,( jaką drogę życia wybrać - małżeństwo, czy życie zakonne?). Towarzyszyliśmy Jej w podjęciu zmagań w zakładaniu nowego zakonu. Święta Teresa pokazała mam, że jeśli całkowicie zaufamy Panu, to wszystko jest możliwe. Pomogła nam bardziej pokochać Jezusa.

Aby podsumować, utrwalić, ale przede wszystkim naśladować św. Teresę w swoim życiu, wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności Tej Wielkiej Świętej.

Konkurs zorganizowała parafia N.M.P. Matki Kościoła w Kielcach przy pomocy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kielcach. Przystąpiło do niego 97 uczniów z 7 szkół (SP-4 Kielce; SP-33 Kielce; SP im. JP II w Masłowie SP w Radlinie; ZS Mąchocice Kapitulne Leszczyny; ZSC Leszczyny; ZSC Cedzyna). Konkurs został podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy (w formie testu wyboru) i finał (forma ustna). Do etapu rejonowego przeszło 21 uczniów, którzy uzyskali 50% określonej liczby punktów.

W finale o pierwsze miejsce walczyło 6 uczestników. Największą wiedzą wykazała się Milena Chanc z klasy IV SP- 4 zajmując I miejsce. Wywalczyła dziesięciomiesięczne stypendium uczniowskie w wysokości 100 złotych oraz tablet. Kolejne miejsce zajęli: Natalii Machul ( kl. VI – SP4) , Natalia Haba (Masłów).

Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Machowski (SP4), Julita Czarnecka, Marta Ostrowska .

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wspaniałe książki. Wyróżnieni uczniowie otrzymali tablety.

O tak wspaniałe nagrody postarał się ks. Skolik, któremu bardzo dziękujemy.