Echa Wielkiego Tygodnia

s. Łucja Kramarz CSS

dodane 07.04.2015 10:51

Rozpoczęliśmy go w atmosferze triumfu. Z kunsztownie wykonanymi palmami uczestniczyliśmy we mszy św., wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Echa Wielkiego Tygodnia

WIELKI CZWARTEK stał się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar powołania kapłanów, tych wywodzących się z naszej parafii oraz tych pracujących wśród nas. Przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych, złożyli życzenia księżom, dziękując za ich posługę. Po liturgii przeszliśmy do Ciemnicy, gdzie odbyła się adoracja poprowadzona przez Krąg Biblijny.

W WIELKI PIĄTEK uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, podzieleni na dwie grupy, kontynuowali adorację, natomiast wieczorem włączyliśmy się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w czasie którego rozważania prowadzili rodzice i małżonkowie naszej parafii. Wielkopiątkową liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Czuwanie rozpoczęła młodzież, a następnie pod opieką kapłanów i sióstr Kanoniczek trwaliśmy na modlitwie przy Chrystusie przez całą noc. Honorową wartę przy grobie zaciągnęli strażacy.

W WIELKĄ SOBOTĘ od samego rana nawiedzaliśmy świątynię, by poświęcić czas na chwilę osobistego zamyślenia nad wiarą w zmartwychwstanie. Poświęciliśmy też pokarmy wielkanocne.

O zmierzchu rozpoczęła się w liturgia Wigilii Paschalnej. Słuchaliśmy Słowa Bożego, odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i cieszyliśmy się, słuchając rozbrzmiewającego po raz pierwszy radosnego „Alleluja”.

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, przy uroczystym biciu dzwonów, procesja rezurekcyjna zwieńczyła wielkotygodniowe ceremonie.

Tagi: