10 lat po „21.37”

ps/Kai

dodane 02.04.2015 10:13

Mija 10. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do nieba. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat, o godz. 21. 37.

10 lat po „21.37” Graffiti w Zabrzu Henryk Przondziono /Foto Gość

Był papieżem przez 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Dłużej na Tronie Piotrowym byli tylko św. Piotr i Pius IX.

Kilka lat później, przy okazji ogłoszenia Jana Pawła II błogosławionym, „Mały Gość” ogłosił konkurs„Napisz list do nieba”, czyli do Jana Pawła II. 1155 – tyle listów przyszło do redakcji.

Fragmenty listów do nieba:

Kiedy piszę do Ciebie, za oknem budzi się wiosna. Przypomina czas, kiedy odchodziłeś „do Domu Ojca”. Kiedy umierałeś, miałam 6 lat. Nie rozumiałam jeszcze wiele, ale przeczuwałam, że odszedł ktoś ważny. W tym roku idę już do gimnazjum. Znam Cię już lepiej, bo czytałam o Tobie książki i oglądałam filmy. Jestem pewna, że pomożesz mi nie tylko w gimnazjum, ale w i życiu. Chciałabym być szczęśliwa i tak jak Ty pięknie żyć. (...)

Kasia

Mam dopiero 6 lat, dlatego nie pamiętam Cię. Bo gdy umierałeś, byłam malutka, miałam 7 miesięcy. W ostatnią sobotę 2 kwietnia mój tata był przy tym oknie w Krakowie, z którego Ty zawsze przemawiałeś. Rodzice opowiadali mi wiele o Tobie. Chciałabym Cię kiedyś spotkać w niebie. Niedawno oglądałam o Tobie film, jak wypuszczałeś białe gołębie i nie mogłeś nic powiedzieć. Niedługo będziesz błogosławiony, ale Ty przecież zawsze byłeś święty.

Kamilka

Tagi: