Kolędnicy misyjni z Gaszowic

dodane 22.01.2015 11:53

Mali misjonarze z parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach po raz trzeci wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych działających pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Kolędnicy misyjni z Gaszowic

Celem  tegorocznego kolędowania była pomoc dzieciom w Indiach, a także dzieci należące do Szkoły Podstawowej w Gaszowicach pragną podjąć adopcję na odległość dziecka w Zambii. Rok temu na misje do Zambii wyjechał nasz były Proboszcz Ks. Marek Paszek, dlatego wspieramy Go naszą modlitwą oraz chcemy  pomagać jak się da.

Kolędnicy wraz z rodzicami starannie przygotowywały się do swojej misji: szyły stroje, uczyły się ról, wykonali piękne gwiazdy. Na ostatnich roratach  dzieci otrzymały Błogosławieństwo i posłanie od naszego Ks. Proboszcza Leszka Swobody oraz zostały przedstawione parafianom.  Wraz z nastaniem Nowego Roku 2015 - 2 i 4 stycznia w czterech grupach  dzieci wyruszyły wraz z opiekunami do rodzin naszej parafii, aby zanieść Radosną Nowinę o narodzinach  Pana Jezusa, a także w krótkich jasełkach przedstawiały sytuację swoich rówieśników w Indiach. W każdym domu została pamiątka w postaci dzbanu czystej wody. Wspólne kolędowanie, krótkie jasełka przyniosło wiele radości mieszkańcom i oczywiście samym Kolędnikom.

Dzieci zostały bardzo serdecznie  przyjęte oraz obdarowane słodkościami i wielkim sercem w postaci ofiary pieniężnej. Ciepło i serdecznie "mali misjonarze" zostali przyjęci również w Urzędzie Gminy, w Ośrodku Zdrowia,na  Komisariacie  Policji, w Przedszkole, w Ośrodku Kultury i Sportu, Aptece. Słodycze, z inicjatywy samych Kolędników zostały przekazane dzieciom w Domu Dziecka w Rybniku, a ofiara została przeznaczona na pomoc dzieciom w Indiach oraz adopcję dziecka w Zambii.

Serdecznie pozdrawiamy całą redakcję Małego Gościa!
opiekun Kolędników - katechetka Maria Tomik


 

Tagi: