Spiderman, Tomek, Miś Paddington i inni

Polskie Radio NYC/p

dodane 28.11.2014 09:37

Tancerze, orkiestry, zespoły muzyczne, klauni i napełniane helem gigantyczne balony – postaci z bajek i filmów.

Spiderman, Tomek, Miś Paddington i inni Spiderman w Nowym Jorku PAP/EPA/PETER FOLEY

Co roku w Nowym Jorku ulicami Manhattanu maszeruje parada organizowana przez dom towarowy Macy’s. Zanim nowojorczycy zasiądą do stołu z rodziną i przyjaciółmi i będą celebrować jedno z najważniejszych amerykańskich świąt – Święto Dziękczynienia, wielu z nich najpierw weźmie udział w paradzie, która w tym roku maszeruje po raz 88.

Tradycyjnie paradę ogląda na żywo ponad 3 mln osób, około 50 milionów śledzi ją w telewizji.

W tym roku do balonów, które od lat biorą udział w paradzie, tj. Spider-Man, Snoopy czy SpongeBob dołączy siedem innych postaci: Thomas the Tank Engine; Paddington Bear; nowe balony przedstawiające Pokemona Pikachu; Red Mighty Morphin Power Ranger; Pillsbury Doughboy i Skylanders Eruptor.

Łącznie zaprezentowanych zostanie 16 gigantycznych balonów, które będzie przytrzymywało na linkach 1.000 osób. Ponadto przygotowano 27 platform, weźmie udzial 12 orkiestr marszowych i 1000 klaunów, 1300 cheerleaderek i tancerzy. Wśród zaproszonych gości są m.in: Nick Jonas, Renée Fleming, Meghan Trainor, Lucy Hale, Becky G. i Hilary Duff czy zespół KISS.

Widowisko zakończy Święty Mikołaj, który oznajmi rozpoczęcie sezonu świątecznego w mieście.

Pierwsza parada odbyła się w 1924 roku. Mimo że miała miejsce w Dniu Dziękczynienia nazwano ją “Macy’s Christmas Day Parade”.
 


 

Tagi: