Krzyż w drodze

KAI

publikacja 08.09.2014 09:45

W seminarium duchownym archidiecezji lwowskiej w Brzuchowicach pod Lwowem młodzież z Łotwy przekazała 6 września swoim rówieśnikom z Ukrainy symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”.

Krzyż w drodze Krzyż Światowych Dni Młodzieży prezentowali na Placu św. Piotra w Rzymie Brazylijczycy Roman Koszowski /Foto Gość

Miejscem tej uroczystość było seminarium, gdyż tam właśnie odbywają się Archidiecezjalne Dni Młodzieży archidiecezji lwowskiej. Od kwietnia tego roku symbole ŚDM pielgrzymują m.in. po Polsce, Białorusi, Litwie, Rosji i Łotwie.

Przekazując krzyż i ikonę metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz ucałował oba symbole i powiedział, że kopię ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani”, której oryginał znajduje się w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej, ma u siebie także katedra grodzieńska na Białorusi i tam nosi ona nazwę Matki Bożej Studenckiej. „Mój ojciec prowadził mnie do katedry i mówił, że gdy będę chciał dobrze się uczyć, to powinienem się modlić do Matki Bożej” – wspominał mówca.