Dzień pierwszy

Gabrysia Łukasiak

publikacja 01.07.2014 10:16

Co z „Cammino” ma wspólnego Pier Giorgio Frassati, patron ewangelizacji Rybnika?

Dzień pierwszy

Już za kilka dni, w czwartek, 3 lipca, pięćdziesięcioosobowa grupa Ciemnych Typów, młodzieży z różnych stron archidiecezji, wyruszy z Rybnika do Włoch i Szwajcarii, by tam odwiedzić najważniejsze miejsca związane z bł. Pier Giorgiem Frassatim, żyjącym w pierwszej połowie XX wieku studentem, zapalonym alpinistą, świadczącym pomoc najbardziej potrzebującym. W poniedziałek, 30 czerwca, wyruszyły tam… rodziny.

Wielu pyta: dlaczego? Dlaczego w wakacje Frassati? By oddychając „powietrzem świętego” i przyglądając się z bliska temu, co pozwoliło mu stać się świętym, jak najlepiej zrozumieć, co w życiu jest… najważniejsze. Frassati jest przykładem życia pełnego, pięknego, doskonałego, podczas gdy nasze ambicje często kończą się na karierze i dostatku. Frassati gardził bogactwem, a my żyjemy w świecie rządzonym przez pieniądze, w którym brak miejsca na współczucie, pomoc czy dobre słowo. Frassati był normalny, a my… chcemy być właśnie tacy!

„Cammino” to po włosku: droga. Chcemy przebyć „Cammino di Pier Giorgio”, a więc „drogę Pier Giorgia”, modląc się, pracując i zwiedzając, by naszemu życiu nadać podobny do jego szlachetny, Boży kształt!
Zachęcamy, by śledzić nas na Facebook’u. Zabieramy ze sobą intencje polecone nam, a nadsyłane na konto pocztowe: frassatiwrybniku@gmail.com.