Argentyna z kapelanem

KAI

publikacja 11.06.2014 14:53

Gwiazda argentyńskiego futbolu, Lionel Messi oraz jego koledzy w reprezentacji Argentyny dużą wagę przykładają do opieki duchowej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Argentyna z kapelanem Reprezentacja Argentyny w drodze na Mundial w Brazylii PAP/EPA/Alejandro Santa Cruz

Jak donosi prasa argentyńska, narodowej drużynie dwukrotnego mistrza świata towarzyszyć będzie ks. Juan Jose Medina. Zawodnicy dobrze się znają z 55-letnim kapłanem. Już od 1997 roku, na prośbę Argentyńskiej Federacji Piłki Nożnej AFA, w centrum treningowym „Albiceleste” w Ezeiza niedaleko międzynarodowego lotniska w Buenos Aires sprawuje on duchową posługę w kaplicy św. Franciszka z Asyżu. Ks. Medina spotyka się tam dwa razy w tygodniu z zawodnikami różnych grup wiekowych, działaczami i pracownikami.

„Papież Franciszek wie o tym, co robię, to on upoważnił mnie do poświęcenia tej kaplicy. Musiałem wtedy poinformować o tym władzę kościelną, a był nim wtedy kardynał Jorge Maria Bergoglio, obecny papież" - powiedział kapelan argentyńskich piłkarzy w rozmowie z gazetą „La Nacion”. Przyznał jednocześnie, że po raz pierwszy będzie towarzyszył piłkarzom swojej kadry narodowej na Mundialu. "To piękne doświadczenie, że będę mógł być razem z nimi i wspierać w każdej chwili” - powiedział ks. Medina.